BEATYFIKACJA33 - PROPOZYCJA DUSZPASTERSKA DLA PARAFII 

We współpracy z Archidiecezją Warszawską oraz Komitetem Beatyfikacyjnym proponujemy gotowe i przystępne materiały duszpasterskie:

“Wszystko postawić na Maryję”

To 33-dniowe Rekolekcje z fragmentami nauczania Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej
 
 “Przyjdą nowe czasy. Wymagają nowych świateł, nowych mocy. Bóg je da w swoim czasie. Pamiętajmy, że jak kardynał Hlond tak i ja wszystko zawierzyłem Matce Najświętszej i wiem, że nie będzie słabsza w Polsce, choćby ludzie się zmieniali.
bł. Prymas Stefan Wyszyński

Niech losy naszej ojczyzny, naszych diecezji, każdej parafii, każdego kapłana, każdej rodzin i każdego człowieka będą złożone w ręce Matki Najświętszej.

Proponowane terminy:
IV Edycja: 25.04 - 28.05.2022
lub termin wybranym przez Księdza Dziekana lub Księdza Proboszcza.
 
Celem Rekolekcji BEATYFIKACJA33 będzie między innymi:
-       „Wszystko postawić na Maryję” to  praktyczna realizacja głównej myśli duszpasterskiej Prymasa Stefana Wyszyńskiego
-       poznanie nauczania Matki Elżbiety Róży Czackiej
-       duchowe przygotowanie parafii do wydarzenia beatyfikacji
-       wprowadzenie wiernych na drogę formacji kształtującą postawę służby: odpowiedzialność za parafię, zaangażowanie w życie parafii oraz w dzieła ewangelizacji,
-       przygotowanie wiernych do całkowitego oddania się Panu Jezusowi przez Maryję.
 
Sprawdzone narzędzie duszpasterskie oraz jego owoce
Rekolekcje BEATYFIKACJA33 powstały w oparciu o rekolekcje ODDANIE33,  które są sprawdzonym narzędziem duszpasterskim.  Rekolekcje te spotkały się już z uznaniem księży biskupów oraz licznych kapłanów. W samym 2020 roku w rekolekcjach ODDANIE33 uczestniczyło około 500.000 osób.

Uczestnicy rekolekcji dają świadectwa o pogłębieniu relacji z Jezusem i Maryją oraz podkreślają doświadczenie przemiany serca. Pojawia się w ich sercu chęć służby i zaangażowania w działalność parafii. Rodzą się liczne inicjatywy modlitewne. Wzmacniają się lub odradzają już istniejące ruchy. Zwiększa się liczba osób uczestniczących w Eucharystii oraz osób adorujących Najświętszy Sakrament.
 
Historię uczestników można przeczytać TUTAJ.

Ks. Michał, parafia pw. Św. Jan Kantego, pisze tak:
 
Oddanie Matce Bożej, jakie dokonało się w parafii, w której posługuję, po pierwsze poruszyło naprawdę głęboko grupę ludzi, którzy  zapragnęli dać z siebie więcej na rzecz całej wspólnoty parafialnej. Wzrosło ich zaangażowanie, zaczęli głębiej przeżywać wiarę. Poza tym sam doznałem nawrócenia własnego i duszpasterskiego patrząc na to, czego Pan Bóg dokonuje w sercach parafian
 
Treści rekolekcyjne są dostępne w trzech formach: w wersji drukowanej, dźwiękowej oraz wideo - dzięki czemu każdy parafianin będzie mógł w nich uczestniczyć w najbardziej optymalny dla siebie sposób.
 
Na stronie internetowej: www.beatyfikacja33.pl - znajdują się wszystkie materiały rekolekcyjne oraz pomocnicze. Zgromadzenie wszystkich materiałów w jednym miejscu pomoże duszpasterzom zaplanować oraz kompleksowo zorganizować rekolekcje w swojej parafii.
 
Jak to zrobić w parafii?
Organizacja Rekolekcji BEATYFIKACJA33 w parafii przebiega w trzech etapach:
  1. Zachęcenie parafian do wzięcia udziału w rekolekcjach - mogą to uczynić zaproszeni rekolekcjoniści lub sam Ksiądz Proboszcz. Można również w tym celu wykorzystać specjalnie do tego przygotowane materiały promocyjne - ulotki dla parafian oraz banery. Ważne, aby poinformować parafian o kilku możliwych formach wzięcia udziału w rekolekcjach 
  2. Okres 33 dniowych Rekolekcji - dzięki gotowym narzędziom każdy parafianin może wybrać optymalną dla siebie formę udziału w rekolekcjach. Może je przeżywać w domu lub w kościele. Może korzystać z tekstu drukowanego lub elektronicznego. Teksty medytacji można puścić w kościele korzystając z plików audio, wideo lub można je odczytać/wygłosić - przed lub po codziennej Mszy Świętej wieczornej. Medytację można połączyć z adoracją Najświętszego Sakramentu. Czas trwania codzienne medytacji to około 15 minut.
  3. Organizacja uroczystego aktu oddania - w normalnych warunkach taki akt oddania odbywa się zawsze w Kościele. Jest również możliwość odmówienia aktu w domu. Przygotowaliśmy gotowe instrukcje uwzględniające obie formy.
 
Materiały pomocnicze oraz propozycje dodatkowe dla parafii

EDYCJA III

>Inauguracja: 5 listopada - uroczysta Msza Święta rozpoczynająca rekolekcje.
 
>27 listopada w piątek proponujemy uroczystą drogę krzyżową w parafii z rozważaniami napisanymi przez bł. Kardynała Wyszyńskiego lub bł. Matkę Czacką w intencji wynagradzającej za wszystkie grzechy popełnione w naszej parafii, rodzinach i w naszym życiu osobisty z prośbą o dobre przygotowanie do spowiedzi. Rozważania drogi krzyżowej  znajdują się TUTAJ.
 
>W pierwszy czwartek września tj. 2 grudnia zaproszenie parafian do modlitwy o świętość rodzin i kapłanów oraz święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w/z naszej parafii oraz diecezji. Może to być w formie adoracji po wieczornej Mszy Świętej odmawiając np. litanie do św. Jan Pawła II.
 
>W pierwszy piątek i sobotę miesiąca tj. 3, 4 grudnia zaproszenie parafian do pogłębionej spowiedzi (rachunek sumienia przygotowany przez bł. Prymasa Tysiąclecia) oraz do uczestnictwa w nabożeństwie pierwszopiątkowym i pierwszosobotnim. Rachunek sumienia można pobrać w sekcji DO POBRANIA.

>Pielgrzymka parafialna do Lasek, miejsca życia i powstania dzieła bł. Elżbiety Róży Czackiej oraz do Sanktuarium pw. Przemienienia Pańskiego w Zuzeli, gdzie swoje lata dziecięce przeżył bł. Kardynał Wyszyński.
 
>Zakończenie rekolekcji z  aktem zawierzenia - 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Można zaprosić wiernych na uroczystą Mszę Świętą po której na wspólnej adoracji wierni, osoby chcące odczytać akt będą to mogły uczynić uroczyście. Akt można również odczytać osobiście w własnym domu.

EDYCJA II

>Inauguracja II edycji Rekolekcji:
19 września we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z La Sallete.
  
>24 września proponujemy uroczystą drogę krzyżową w parafii z rozważaniami Kardynała Wyszyńskiego lub Matki Elżbiety Czackiej w duchu pokuty oraz jako przygotowanie do spowiedzi. 
 
>W pierwszy piątek i sobotę miesiąca tj. 1, 2 października zaproszenie parafian do pogłębionej spowiedzi (rachunek sumienia przygotowany w oparciu o nauczanie Prymasa Tysiąclecia oraz siostry Róży Czackiej) oraz do uczestnictwa w nabożeństwie pierwszopiątkowym i pierwszosobotnim.
 
>W pierwszy czwartek września tj. 7 październik zaproszenie parafian do modlitwy o powołanie kapłańskie, zakonne i misyjne. Może to być w formie adoracji po wieczornej Mszy Świętej.
 
>Zakończenie rekolekcji z  aktem zawierzenia - 22 października w wspomnienie Jan Pawła II oraz dzień urodzin Matki Elżbiety Czackiej. Można zaprosić ludzi na uroczystą Mszę Świętą po której na wspólnej adoracji wierni, osoby chcące odczytać akt będą to mogły uczynić uroczyście. Akt można również przeżyć osobiście w własnym domu.

SPOSOBY UCZESTNICTWA W REKOLEKCJACH BEATYFIKACJA33
Wszyscy wierni w parafii będą mogli uczestniczyć w rekolekcjach BEATYFIKACJA33 na jeden z kilku dostępnych sposobów:
  1. poprzez specjalnie przygotowaną stronę internetową: www.beatyfikacja33.pl - na której rekolekcje dostępne będą w formie tekstowej, wideo oraz dźwiękowej,
  2.  poprzez rekolekcje odbywające się w parafii,
  3. poprzez media społecznościowe, kanały na YT oraz rozgłośnie radiowe (materiały są przygotowane w formach odpowiadających każdemu z tych kanałów)
  4.  poprzez materiały drukowane w postaci książki - dostępne w parafii lub poprzez zamówienie przez pośrednictwo strony www.beatyfikacja33.pl
  5. poprzez materiały, które można zamieścić na stronie internetowej, czy FB parafii.

Zachęcamy wszystkie ks. Proboszczów do włączenia się w te wspólne dzieło zawierzenia i dziękczynienia. 

W przypadku chęci zorganizowania Rekolekcji BEATYFIKACJA33 w dekanacie lub w parafii - jesteśmy do pełnej dyspozycji Księży Dziekanów oraz Księży Proboszczów. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU: 
Michał Wróblewski
Tel: 600 153 453